Suplementy diety

Wiele kobiet, które dopiero zaczynają treningi na siłowni, zadaje mi pytanie dotyczące suplementów diety. Panie często mają wątpliwości co do tego, czy takie produkty są przeznaczone także dla nich, czy wyłącznie dla mężczyzn. Oczywiście, kobiety mogą sięgać po suplementy i odżywki, ponieważ tylko nieliczne są przeznaczone specjalnie dla mężczyzn.

Na początek wspomnę właśnie o tych produktach, po które kobiety powinny sięgać z zachowaniem szczególnej ostrożności. Na pierwszym miejscu należy wymienić boostery testosteronu. U mężczyzn są one wykorzystywane do budowy masy mięśniowej. Jeżeli kobieta także chce rozbudować mięśnie, to powinna stosować je z rozwagą, ponieważ booster testosteronu może spowodować w jej organizmie pewne spustoszenie.

Suplementem diety, który można polecić kobietom jest kreatyna. Warto po nią sięgnąć szczególnie w przypadku intensywnych treningów. Jeżeli stosuje się kreatynę po raz pierwszy, to najlepiej wybrać monohydrat. Kreatyna zapewnia wzrost siły i wytrzymałości mięśniowej, a w przypadku odpowiedniej diety, także wzrost muskulatury. Kobietom polecam również przyjmowanie suplementów zawierających kwasy Omega-3. Często są one deficytowym składnikiem diety, a odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie, między innymi wspomagają układ krążenia i poprawiają nastrój.

W zależności do zapotrzebowania można sięgnąć również po inne suplementy diety i odżywki, na przykład po witaminy i minerały. Ważne jest to, aby wybierać wyłącznie legalne, a tym samym bezpieczne i sprawdzone produkty.