Stosowanie prohormonów przez kobiety

Mężczyźni trenujący na siłowni często decydują się na stosowanie prohormonów. Są to substancje, które w organizmie człowieka konwertują enzymatycznie do hormonów. Chociaż mają podobne działanie do sterydów anabolicznych, to są od nich znacznie bezpieczniejsze. W sporcie stosuje się prohormony testosteronu. To hormon, który odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie mężczyzny, ale kobiety mają go znacznie mniej. To dla tego temat stosowania prohormonów przez kobiety wzbudza wiele wątpliwości.

Prohormony testosteronu stosowane są w celu zwiększenia siły i masy mięśniowej. W przypadku kształtowania masy konieczna jest także odpowiednia dieta i dobrze dobrane ćwiczenia. Można zatem stosować prohormony tak, aby głównym rezultatem był przyrost siły. Oczywiście, kobiety nie mogą pozwolić sobie na stosowanie dużych dawek boosterów testosteronu. Zbyt duży poziom tego hormonu mógłby nie tylko doprowadzić do nadmiernego wzrostu tkanki mięśniowej, ale także spowodować poważniejsze skutki uboczne. To właśnie dlatego odradza się sięganie po prohorony kobietom, które nie mają doświadczenia w suplementacji.

Trudno odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, które prohormony są najlepsze. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które zasługują na uwagę. Jako przykład można wskazać suplementy marki Brawn- EPI, SARM RAd oraz 6-Bromo. Brawn to doświadczony producent preparatów dla profesjonalnych sportowców. Kobiety mogą zatem bez obaw sięgać po prohormony tej marki, jeżeli wiedzą, w jaki sposób należy je stosować..