Stosowanie kreatyny u kobiet

Suplementy diety zawierające kreatynę to produkty często stosowane przez sportowców. Zazwyczaj sięgają po nie mężczyźni, jednak kobiety również mogą czerpać duże korzyści z przyjmowania kreatyny.

Na początek zwrócę uwagę na to, że przeprowadzono badania dotyczące wpływu kreatyny na kobiecy organizm. Według uzyskanych wyników kreatyna zapewnia znaczny wzrost zdolności wysiłkowej, pełniąc rolę akumulatora energii. Jednocześnie należy podkreślić, że w przypadku przyrostu masy mięśniowej kreatyna nie działa u kobiet równie silnie, jak u mężczyzn. Oznacza to, że uzyskanie masy mięśniowej wymagałoby dłuższego jej stosowania. To bardzo dobra informacja dla kobiet, ponieważ większość z nas chce poprawić swoją zdolność wysiłkową, ale bez budowy nadmiernej muskulatury. Kretyna nie tylko zapewnia nam większą siłę do treningów, ale i ułatwia późniejszą regenerację. Co więcej, zdaniem naukowców może odegrać ważną rolę w zapobieganiu depresji. To właśnie z tych powodów uważam kreatynę za suplement diety, który warto polecić każdej aktywnej kobiecie.

Cykl kreatynowy zazwyczaj trwa 2-3 miesiące, po czym następuje miesięczna przerwa w jej stosowaniu. Długość cykli można jednak dostosować do własnych potrzeb. Na rynku dostępnych jest wiele dobrych preparatów kreatyny. Warto zwrócić uwagę na to, że kreatyna występuje pod różnymi postaciami. Najczęściej stosuje się monohydrat, który charakteryzuje się bardzo dobrą przyswajalnością. Bardzo dobre efekty można uzyskać także dzięki jabłczanowi kreatyny.