Dlaczego warto zaprosić kobiety na siłownię

Kiedy zaczęłam chodzić na siłownię, niektórzy z moich znajomych byli bardzo zaskoczeni. Nadal zdarza mi się spotkać z opiniami, że siłownia to miejsce przeznaczone dla mężczyzn, a korzystające z niej kobiety wyrabiają sobie niepasujące im muskuły. W rzeczywistości jednak siłownia jest idealnym miejscem dla każdej kobiety.

Nigdzie indziej nie można w tak prosty sposób kształtować swojej sylwetki. Na siłowni dostępne są urządzenia, dzięki którym można poprawić wygląd dowolnie wybranej partii ciała. W efekcie sylwetka staje się bardziej proporcjonalna, co przekłada się na naszą samoocenę i pewność siebie. Ważną zaletą siłowni jest także to, że umożliwia nam poprawę siły i elastyczności mięśni oraz ścięgien. Ma to szczególne znaczenie w przypadku tych kobiet, które są narażone na kontuzje. Wbrew panującemu mitowi, na siłowni nie trzeba wykonywać ćwiczeń, które przekraczają nasze możliwość. Wręcz przeciwnie- każdy ma możliwość dostosowania ciężkości ćwiczeń do własnej kondycji i planów treningowych. Co więcej, jesteśmy pod opiekę trenerów, którzy wskażą, jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia. Trener pomoże również w zaplanowaniu treningu dostosowanego do możliwości i potrzeb danej kobiety. Dopasuje ćwiczenia do stanu zdrowia, przebytych kontuzji oraz celów treningowych.

Ważnym elementem na siłowni jest też odpowiedni ubiór np. dopasowane leginsy na siłownie .

Jestem przekonana, że każda kobieta, która chociaż raz pójdzie na siłownię, nie będzie miała wątpliwości co do tego, że to idealne dla niej miejsce. Zachęcam zatem do zaproszenia na trening swoich koleżanek.